Bluzy medyczne wykorzystywane są w wielu zawodach. Noszą je nie tylko medycy. W swojej pracy zakładają je również kosmetolodzy czy pracownicy SPA. Na rynku dostępne są różne modele bluz medycznych. Warto zatem wiedzieć czym się kierować przy wyborze modelu, który najlepiej odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby.

Dla kogo bluza medyczna?

Bluzy medyczne kojarzą się przede wszystkim z lekarzami. Jest to jednak ubiór wykorzystywany w bardzo wielu zawodach. W swojej pracy noszą je również choćby dentyści, weterynarze, masażyści czy kosmetyczki. Wykorzystywane są w tych zawodach, które bezpośrednio związane są ze zdrowiem i urodą. Głównym powodem zakładania bluzy medycznej są oczywiście kwestie medyczne. Dzięki bluzie nie wynosi się na zewnątrz wszelkich bakterii. Chodzi ona również ubranie prywatne. Poza tym dzięki bluzie medycznej wygląda się po prostu profesjonalnie.

Wybór bluzy medycznej

Wybierając bluzę medyczną szczególną uwagę zwrócić należy na jej krój. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku pań. Dobrze jeśli bluza ma odpowiednio skrojony dekolt oraz wcięcie talii. Dzięki temu bluza będzie właściwie dopasowana do sylwetki. Oczywiście przy wyborze bluzy medycznej bardzo istotny jest dobór właściwego rozmiaru. Bluza powinna być wygodna, a zatem nie może w żaden sposób krępować ruchów. Dodatkowo powinna być przewiewna. W takiej bluzie spędza się bowiem często wiele godzin. Dobra bluza medyczna musi być poza tym praktyczna i funkcjonalna. Oznacza to, że wyposażona powinna być w odpowiednią ilość kieszonek. Na rynku dostępne są zarówno bluzy zakładane przez głowę, jak i zapinane na guziki. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie bluza zakładana przez głowę. Zapewnia lepszy komfort. Bluzy zapinane mogą się po prostu rozpinać.

Jakość wykonania

Bluzę medyczną musi charakteryzować wysoka jakość wykonania. Ważny jest tu zatem materiał, który posłużył do jej produktu. Bluza powinna być elastyczna. Dzięki temu nie będzie się często gnieść. Musi również znosić częste prawnie i to w wysokiej temperaturze. Wspomniano już o tym, że bluza medyczna musi być przewiewna. Ważny jest tu komfort termiczny. Zwłaszcza jeśli w bluzie ma się spędzić wielogodzinny dyżur. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem skorzystanie z oferty marki Medhoodie, posiadającej w swoim asortymencie bluzy damskie i męskie, które nie tylko są wygodne, ale i świetnie się prezentują.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *