Organizacja pracy w przychodni jest nie lada wyzwaniem. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań, które wspomagają prowadzenie placówki, jak i pozwalają spełnić wszelkie wymogi prawne. Jednym z nich może być aplikacja medyczna. Ułatwia ona wiele kwestii, związanych z prowadzeniem przychodni. Między innymi pozwala na prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej, a także na wystawianie e-recept czy przeprowadzenie konsultacji on-line.

Oprogramowanie medyczne – łatwe i proste prowadzenie i przechowywanie EDM

EDM, czyli wspomniana już elektroniczna dokumentacja medyczna, w znacznym stopniu wpływa na bezpieczeństwo danych pacjentów. Dzieje się tak, ponieważ wszelkie informacje wprowadzone do oprogramowania medycznego, są szyfrowane. W ten sposób nie ma możliwości, by trafiły one w niepowołane ręce. Co więcej, dzięki temu przychodnia spełnia wymogi prawne, obowiązujące w kraju oraz oszczędza miejsce, nie tracąc go na przechowywanie papierowej dokumentacji. Jest to ekologiczne wyjście, które zarazem spodoba się pacjentom. Nie muszą oni bowiem martwić się, że zgubią receptę czy też zwolnienie lekarskie.

Ponadto, oprogramowanie dla przychodni w chmurze, które umożliwia prowadzenie EDM, jest bardzo łatwe w obsłudze. Nie wymaga specjalnych kwalifikacji ani szkoleń. Każdy poradzi sobie z jego obsługą, a do jego działania potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do Internetu lub inne urządzenie, np. smartfon. Jak więc widać, jest to sposób na łatwe i proste zarządzanie dokumentacją medyczną.

Program do prowadzenia przychodni MEDchart.pl jest zintegrowany z systemami zewnętrznymi. Dzięki temu lekarz może w trakcie wizyty sprawdzić, czy pacjent jest ubezpieczony, jak i przesłać zwolnienie do pracodawcy oraz ZUS-u.

Aplikacja medyczna – wygodne rozwiązanie dla lekarzy

Aplikacja medyczna ma być przede wszystkim ułatwieniem pracy specjalistów. Dzięki niej mają oni dostęp do danych medycznych, nawet przebywając poza placówką. W szybki sposób mogą wystawiać recepty elektronicznie, jak i e-skierowania. Baza leków jest stale aktualizowana, dzięki czemu nie ma miejsca na pomyłki. Ponadto, pozostali lekarze z placówki mają dostęp do informacji na temat odbytych wizyt. Dzięki temu mogą praktykować holistyczne podejście do zdrowia pacjenta. Jest to też dobry sposób, aby wizyta przebiegła sprawnie i bez komplikacji. Mnóstwo papierów, w których trudno się odnaleźć to już przeszłość! Od teraz wszelkie dane i niezbędne informacje dostępne są w jednym miejscu, a za pomocą kilku kliknięć lekarze i personel medyczny są w stanie odnaleźć wszystko, czego potrzebują.

Program dla przychodni – ułatwienia dla pacjentów

Oprogramowanie dla przychodni to jednak nie tylko udogodnienia dla specjalistów. Wiele funkcji sprawia, że pacjenci będą wracać do placówki częściej, ponieważ aplikacja znacznie ułatwi im życie.

Jedną z nich jest możliwość rejestracji online. W ten sposób klient może zapisać się na wizytę w dowolnym momencie, nie musząc dzwonić od rana i długo oczekiwać na połączenie. Może zrobić to z pracy czy też późnym wieczorem. Dzięki temu oszczędza czas i czuje, że placówka jest mu przyjazna. W równie prosty sposób może on odwołać wizyty – nie musi dzwonić ani pisać wiadomości, może zrobić to używając aplikacji medycznej. Co więcej, dzięki oprogramowaniu pacjent może dostawać SMS-y przypominające o nadchodzących wizytach. W ten sposób nawet najbardziej zabiegana osoba nigdy już nie zapomni o spotkaniu z lekarzem. Ma to także wpływ na funkcjonowanie przychodni, gdyż nieodwołane wizyty potrafią spędzać personelowi medycznemu sen z powiek. Jednak to już przeszłość.

Oprogramowanie dla przychodni pozwoli zyskać więcej zadowolonych pacjentów, jak i lekarzy oraz innego personelu medycznego. Sprawi, że wizyty będą przebiegać sprawnie, a pacjenci będą zadowoleni z usług. Jest to więc wspaniałe rozwiązanie, które przyniesie obopólne zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *